Czar biesiady i koncertów

Idąc śladem Stanów Zjednoczonych, które od wieków mają swoją narodową muzykę country, Polska też próbowała znaleźć swój styl, w ten sposób narodziło się disco polo. Nie stało się ono jednak narodowym stylem muzycznym, a jedynie biesiadną muzyką graną na imprezach, weselach czy koncertach. Na koncerty disco polo przychodzi wciąż bardzo dużo ludzi, lubią się pobawić, pośpiewać wraz z zespołami na scenie, a także czasem potańczyć. Może to wynika z tego, że disco polo nie ma swoich klubów, gdzie możemy przyjść napić się piwa, czy dobrego drinka i posłuchać muzyki biesiadnej. Kto nie zna hitów: majteczki w kropeczki, albo ja jestem chłop z mazur. Nie usłyszymy ich na dyskotekach, ale niewątpliwie możemy przy nich świetnie się pobawić na imprezach w plenerze, koncertach, a także na większości wesel. Fakt jest taki, że przy tej muzyce wszyscy bawią się najlepiej. Prosty rytm, łatwe do zapamiętania słowa, powodują, że melodia szybko wpada w ucho, a także możemy już od refrenu śpiewać razem z zespołem.

Jadąc na urlop nad nasze polskie morze, możemy również wieczorem wyjść do przyjemnej knajpki, zjeść dobrą rybkę, napić się piwa, a przy okazji okoliczny zespół przyśpiewa nam by poprawić nastrój. Znajdzie się też kawałek parkietu, jeśli nogi już same skaczą, możemy z partnerem trochę się rozruszać i w rytm muzyki disco polo pląsać nawet do białego rana. Moc disco polo jest tak ogromna, że wypiera nawet góralską muzykę w jej rodzinnych stronach. Tam bowiem również, może nie w Zakopanem, ale w innych turystycznych miejscowościach, również w wielu knajpkach przy piwie pobawimy się w rytm: jesteś szalona, albo biała mewa. Płyty tych zespołów nie są też drogie, nie musimy więc ściągać pirackiej muzyki, a jadąc samochodem możemy uraczyć ucho przyjemnymi dźwiękami. W muzyce tej oczywiście nie odnajdziemy jakiegoś podniosłego stylu, ciężko tam szukać też jakiegoś przesłania, bądź głębszych treści. Podobnie jak muzyka country czy niemieckie szlagiery, ma po prostu bawić, rozweselać i umilać nam czas.

Dodane przez autora do tego wpisu Tagi: , ,

Podobne posty

Bardzo wiele osób jest zafascynowanych tym, że Internet daje naprawdę bardzo wiele ciekawych możliwości w tym i takie, że zawsze możemy skorzystać z jego zasobów. Dlatego też bardzo wielu ludzi zaczyna ściągać z niego pliki, dzięki temu, nie trzeba ich kupować jak jeszcze kilka lat temu. Oczywiście musimy koniecznie pamiętać o tym, że bardzo często […]