Czar biesiady i koncertów

Idąc śladem Stanów Zjednoczonych, które od wieków mają swoją narodową muzykę country, Polska też próbowała znaleźć swój styl, w ten sposób narodziło się disco polo. Nie stało się ono jednak narodowym stylem muzycznym, a jedynie biesiadną muzyką graną na imprezach, weselach czy koncertach. Na koncerty disco polo przychodzi wciąż bardzo dużo ludzi, lubią się pobawić, pośpiewać wraz z zespołami na scenie, a także czasem potańczyć. Może to wynika z tego, że disco polo nie ma swoich klubów, gdzie możemy przyjść napić się piwa, czy dobrego drinka i posłuchać muzyki biesiadnej. Kto nie zna hitów: majteczki w kropeczki, albo ja jestem chłop z mazur. Nie usłyszymy ich na dyskotekach, ale niewątpliwie możemy przy nich świetnie się pobawić na imprezach w plenerze, koncertach, a także na większości wesel. Fakt jest taki, że przy tej muzyce wszyscy bawią się najlepiej. Prosty rytm, łatwe do zapamiętania słowa, powodują, że melodia szybko wpada w ucho, a także możemy już od refrenu śpiewać razem z zespołem.

Jadąc na urlop nad nasze polskie morze, możemy również wieczorem wyjść do przyjemnej knajpki, zjeść dobrą rybkę, napić się piwa, a przy okazji okoliczny zespół przyśpiewa nam by poprawić nastrój. Znajdzie się też kawałek parkietu, jeśli nogi już same skaczą, możemy z partnerem trochę się rozruszać i w rytm muzyki disco polo pląsać nawet do białego rana. Moc disco polo jest tak ogromna, że wypiera nawet góralską muzykę w jej rodzinnych stronach. Tam bowiem również, może nie w Zakopanem, ale w innych turystycznych miejscowościach, również w wielu knajpkach przy piwie pobawimy się w rytm: jesteś szalona, albo biała mewa. Płyty tych zespołów nie są też drogie, nie musimy więc ściągać pirackiej muzyki, a jadąc samochodem możemy uraczyć ucho przyjemnymi dźwiękami. W muzyce tej oczywiście nie odnajdziemy jakiegoś podniosłego stylu, ciężko tam szukać też jakiegoś przesłania, bądź głębszych treści. Podobnie jak muzyka country czy niemieckie szlagiery, ma po prostu bawić, rozweselać i umilać nam czas.

Dodane przez autora do tego wpisu Tagi: , ,

Podobne posty

Bardzo modnym zabiegiem są wszelkiego rodzaju modyfikacje. Obecnie zmienić można praktycznie wszystko, dlatego też tak bardzo często zdarza się, że ludzie zmieniają utwory innych wedle własnego uznania, po czym umieszczają je w sieci. Bardzo często ich początki są naprawdę niezłe. Czasami jednak zdarza się też tak, że kopie znacznie lepiej brzmi niż oryginał. Dlatego też, […]