Debiut muzyka ma swój początek w okresie, który zaliczyć można do czasu w którym zaczęła krzepnąć pierwsza fascynacja muzyką rockową, słuchaną w Polsce z noszonego na ramieniu radia tranzystorowego z włączoną częstotliwością Radia Luksemburg. Zbigniew Wypych - należący później do krajowej czołówki basowych gitarzystów rockowych, swoja drogę artystyczną zaczynał w kultowych, warszawskich klubach studenckich Medyk, Stodoła, Hybrydy, Hades, Remont, które stanowiły rozproszoną po całym mieście mekkę i kolebkę wielu trendów i zespołów tego gatunku muzyki. W Medyku właśnie, gdzie występował w otoczeniu tak znakomitych grup jak Fatum z Dariuszem Kozakiewiczem, Klan z liderem Markiem Ałaszewskim, Grupa X z debiutującym wówczas gitarzystą Wojciechem Waglewskim, czy Dzikie Dziecko /był inicjatorem powstania tego zespołu/ ze Zbigniewem Hołdysem, Ryszardem Sygitowiczem i Romualdem Czystawem, stawiał swoje pierwsze, półprofesjonalne kroki. Z tej grupy właśnie zrodził się późniejszy Perfekt. Pierwszy koncert jednak przypadł na deski najbardziej prestiżowej polskiej sceny, jaką niezaprzeczalnie była i chyba jest Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Okres lat siedemdziesiątych to lata długich, wielotygodniowych tras koncertowych po kraju. Współpraca z wieloma solistami i zespołami, jak choćby Anną Jantar, grupą Sezam, Wiktora Stroińskiego czy grupą wokalną Partita. Wreszcie Zbigniew Wypych przyjmuje propozycję, która zaważy na jego późniejszym wizerunku artystycznym. Staje się członkiem kultowej, określającej swoją stylistyką na długie lata nowy trend w naszej rodzimej muzyce rozrywkowej, blues-rock - grupy BREAKOUT. Koncerty w Polsce, wielomiesięczne trasy po ZSRR m.in. dwa tygodnie koncertów na stadionie Łuźniki w Moskwie udział w nagraniach radiowych, telewizyjnych i płytowych LP NOL i LP Żagiel Ziemi stanowią trwały akcent wiążący artystę z tym zespołem. Zbigniew Wypych jest także inicjatorem reaktywacji grupy Oddział Zamknięty. Animuje organizacyjnie jej artystyczne przedsięwzięcia, będąc jednocześnie czynnym muzykiem zespołu. Kolejna grupa którą zasila swoim uczestnictwem jest Aerobus, z byłym członkiem Breakoutów Markiem Surzynem na perkusji. DEEF to zespól założony przez muzyka, a repertuar grupy to utwory pisane przez niego samego. Kilka lat temu Zbigniew Wypych przenosi się do Londynu gdzie wspólnie z żona Lidią organizuje koncerty dla wielu polskich wykonawców. W latach 2013-2018 grał w zespole Old Breakout.

W 1979 założył wspólnie z bratem słynną blues-rockową formację FREE BLUES BAND, z którą gra do dzisiaj, która to między innymi, suportowała Deep Purple , Johna Scofielda a także Johna Mayalla i  Johna Wintera, grali z Ianem Paicem-DP,  Chrisem Farlowe z Colosseum,Stanem Skibby oraz ex brekoutem Janem Izbą Izbińskim i wieloma innymi. Jest współzałożycielem zespołu OPERATING CONDITIONS BLUES BAND a także członkiem założycielem POSKIEGO STOWARZYSZENIA BLUESOWEGO. W/w zespoły zdobyły wszystkie możliwe laury i wyróżnienia na festiwalach bluesowych i rockowych począwszy od 1983 roku. Miedzy innymi: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues. W 1992 otworzył renomowany i znany na cały świat szczeciński FREE BLUES CLUB. Po raz pierwszy FREE BLUES BAND jako zespół towarzyszący Tadeuszowi Nalepie -zagrał w roku 1995 w Szczecinie na Juwenaliach. Skład ten zagrał wspólnie kilkadziesiąt koncertów  aż do ostatniego koncertu w życiu artysty, który odbył się w Trzyńcu w Czechach 12.08.2006 ok.  pół roku przed śmiercią Tadeusza Nalepy. Nagranie: „Święty Boże nie pomoże” pochodzi z zarejestrowanego w dniu 18.01.2002 koncertu Tadeusza Nalepy z Free Blues Band w szczecińskim Free Blues Club.

Więcej na stronie https://www.facebook.com/andrzej.malcherek.3

Oraz https://www.facebook.com/FreeBluesBand/?ref=bookmarks

 

Agnieszka Malcherek – jedyna kobieta w Polsce grająca na organach Hammonda. Ceniona za tradycyjne, stylowe brzmienie. Od 1988 roku grająca z grupą Free Blues Band. W latach 2004-2006 grupa występowała z Tadeuszem Nalepą w składzie z Agnieszką, grając z nim także jego ostatni koncert, który odbył się w Trzyńcu w Czechach 12.08.2006

Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych..stukanie na krzesłach w domu, podczas sobotnich audycji Piotra Kaczkowskiego "MINI MAX" w radiowej trójce..i w trakcie słuchania listy przebojów Marka Niedźwieckiego.. Potem szczecińskie zespoły.. najpierw SKAMOT - rockowe granie, zafascynowanie grupą Rush, Pink Floyd..następnie trafiłem do grupy KRYTERIUM, czyli reggae, totalnie inne myślenie w graniu na bębnach..następnie Grupa FREE BLUES BAND czyli znowu coś innego - blues.. z tą grupą grałem kilkanaście lat (z przerwami). Po kilku latach zaczęła się też współpraca z Tadeuszem Nalepą. Pierwsze wspólne koncerty - Free Blues Band jako zespół towarzyszący T. Nalepie - zagraliśmy w roku 1995 w Szczecinie na Juwenaliach. W tym składzie zagraliśmy kilkadziesiąt razy, aż do ostatniego koncertu który odbył się w Trzyńcu w Czechach w 2006 roku…tuż przed śmiercią Tadeusza Nalepy.
Cały czas poszukując nowych klimatów muzycznych na początku 2004 roku trafiłem do zespołu iNNi.. zmieniłem też barwy blues'owe, rozpoczynając współpracę z grupą AFTER BLUES..w międzyczasie zaczęło się granie z Wojtkiem Rapą -szczecińskim gitarzystą i wokalistą z Czerwono-Czarnych.

Urodzony w Kędzierzynie-Koźlu, w dzielnicy Koźle Port. Kazimierz Pabiasz reaktywował w Józefowie w 2013 roku zespół Breakout w starym składzie. Zagrali: Krzysztof Dłutowski, Józef Hajdasz, Zbigniew Wypych, Winicjusz Chrust i Wojciech Morawski. Współpraca: Marek Raduli z Kędzierzyna-Koźla, Cezary Czternastek - z zespołu Easy Rider, Kasa Chorych, Michał Bereźnicki - z zespołu Złe Psy, Leszek "Duce" Jakubowski - były muzyk z zespołu Piersi, Przemek Niemiec - z zespołu Bank, Leszek Cichoński  - z zespołu Tadeusza Nalepy, Irek "Pióro" Nowacki - z zespołu Recydywa Blues Band, Włodek "Lola" Krakus - z zespołu Tadeusza Nalepy, Winicjusz Chróst - z zespołu Breakout, Tadeusz Trzciński - z zespołu Breakout, Józef Hajdasz - z zespołu Breakout, Zbigniew Wypych - z zespołu Breakout, Marek Surzyn - z zespołu Breakout, Krzysztof Dłutowski - z zespołu Breakout, Wojciech Morawski - z zespołu Breakout, Jacek Krzaklewski - z zespołu Perfect, Marek Kapłon - z zespołu TSA, Dariusz "Wodzu" Henczel - z zespołu Oddział Zamknięty, Darek Czarny - były muzyk Starego Dobrego Małżeństwa, Piotr Ożerski - z zespołu Oddział Zamknięty, Jacek Korzeniowski - z zespołu Oddział Zamknięty. Maciej Kubicki - z zespołu Breakout.  Kazimierz Pabiasz na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej, nagradzany był tak za kompozytorską twórczość własną, jak i za aranżacje bluesowych coverów. Kazimierz Pabiasz nagrał płyty: "Blues jak Cobra" - tekst, gitara, vocal, "Za głosem bluesa idź" - gitara, vocal oraz płytę "Tryptyk Opolski" - tekst, gitara,vocal, "Pociąg złoty" - tekst, gitara, vocal. Bierze udział w programach Radiowych i Telewizyjnych. www.kazikpabiasz.pl - Kraina Góra św. Anny. Od 2013 gra w zespole Old Breakout.