Na koncert do pubu

Wiele zespołów, bądź amatorów dobrej i czasem mocnej muzyki, otwierają puby, w których oprócz piwa serwuje się dobrą muzykę. Jest to sposób nie tylko na przyciągnięcie klientów, ale pewnego rodzaju wyróżnienie się z tłumu innych lokali. Ludzie faktycznie lubią przyjść, napić się piwa i posłuchać swojej ulubionej muzyki live. Możemy zapraszać bardziej i mniej znane gwiazdy. Czasem debiutanci, bądź lokalne zespoły, dają lepszy koncert, a publiczność się lepiej bawi. To od nas zależy jakiego rodzaju muzykę będziemy organizowali w naszym klubie. Jeśli mamy dużą scenę i dużo miejsca dla publiczności, możemy organizować koncerty rock, metal, czy coś równie ostrego. Możemy też fokusować się na jazz, albo muzykę country, choć z tą ostatnią lokali jest bardzo mało. Koncerty przeważnie organizowane są raz w tygodniu, najczęściej w piątki albo w soboty. Bilety są tańsze niż na normalny koncert, choć i gwiazdy są mniejszego formatu.

Dla tych, którym nie jest za głośno i nie mają akurat ochoty na koleżeńskie plotki czy pogaduszki, taki koncert może być dobrym oderwaniem się od rzeczywistości. Dobry klimat, zwłaszcza jeśli pub jest zorganizowany na przykład w jakiejś starej wieży, albo w piwnicy, gdzie przy blasku świec, bądź specjalnym oświetleniu, widzimy tylko półmrok i zarysy ludzi na scenie, a wszędzie wokół nas rozbrzmiewa kawał dobrej muzyki. O bilety na taki koncert przeważnie musimy się starać dużo wcześniej, ilość miejsca i stolików w pubie jest zawsze ograniczona, a ponadto ceny też nie są wygórowane, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Na takich koncertach, jeśli jest ktoś bardziej znany, szybciej możemy dostać autograf, zrobić sobie z gwiazdą zdjęcie, czy po prostu porozmawiać. Kameralny klimat wymusza bowiem też rodzinną, bardziej swojską atmosferę, dlatego warto nie przegapić takiej okazji, zwłaszcza jeśli mamy blisko do takiego pubu. Przy odrobinie szczęścia trafimy nie tylko na świetną zabawę, ale być może spotkamy swojego idola, albo nawet zaśpiewamy razem z nim swój ulubiony kawałek.

Dodane przez autora do tego wpisu Tagi: , ,

Podobne posty

Z całą pewnością fakt, że obecnie praktycznie każdy ma internet sprawia, że teoretycznie każdy z nas może być potencjalnym twórca. Czasami wystarczy naprawdę bardzo niewiele, gdyż na samym początku wystarczy, że zrobimy ciekawe zdjęcie, które w późniejszym czasie umieścimy w sieci i dzięki temu będziemy mogli śmiało nazwać się twórcą. Dlatego też warto się nad […]