W tango idziemy…

Po blisko ćwierć wieku, a niekiedy niektórzy znawcy twierdzą że znacznie dłużej, w roku obecnym tango argentyńskie powróciło niejako powrotem do swego miejsca narodzin, czyli do Argentyny. W tego rocznym bowiem międzynarodowym turnieju tanga, wygrała para z Argentyny właśnie, od dawien dawna tak się nie cieszono. Polscy tancerze również mieli chrapkę na ów zaszczytny tytuł, tym bardziej że od wielu lat jesteśmy jednymi z najlepszych tancerzy tanga. Ostatnimi czasy nawet, panuje swoista moda, na lekcje tanga w lokalach i klubach, nie będącymi stricte szkołami tańca, w klasycznym tego słowa rozumieniu.
Ot, idą ludzie do klubu, a tam zamawiając drinka, można jednocześnie uczyć się tego wspaniałego tańca pod okiem utytułowanych instruktorów, niekiedy międzynarodowych.
Baa, częstokroć to właśnie w klubach takich, są rozgrywane turnieje taneczne, zupełnie jak na amerykańskich filmach. Zresztą proceder ów nie dotyczy się, tylko i wyłącznie adeptów tanga argentyńskiego, ale również samby, salsy, rumby, a także nie rzadko tańców „ulicznych”.
To dobre zachowania, albowiem nawet tam gdzie narodziło się tango, to jest w Ameryce Południowej. W krajach takich jak wspomniana Argentyna właśnie, ale też Urugwaj, Paragwaj – to tam tańczono i organizowano, przed wojną turniej tanga, lokalne i na większą skalę, właśnie nigdzie indziej jak w lokalach gastronomicznych. Zabiegi takie miały korzyści obopólne, po pierwsze przyciągały klientów do danego lokalu, lokal miał reklamę, ale także szkoła miała reklamę i klientów, dzięki lokalowi. I tak się biznes kręcił, aż przyszła wojna II światowa, a po niej rock and roll. Dziś tango wraca do łask wielu ludzi, od dawien dawna bowiem wiadomo że nic tak nie zbliża ludzi, zwłaszcza dwojga jak wspólny taniec.
Tango, jest nie tylko tańcem, tango to szczególny spektakl, przepiękna gra wstępna – jak powiadają nawet niektórzy całkiem słusznie. Ludzie lgną ku sobie w dobie samotności w Internecie, dlatego tango jest ja najbardziej na miejscu.

Dodane przez autora do tego wpisu Tagi: , ,

Podobne posty

Z całą pewnością fakt, że obecnie praktycznie każdy ma internet sprawia, że teoretycznie każdy z nas może być potencjalnym twórca. Czasami wystarczy naprawdę bardzo niewiele, gdyż na samym początku wystarczy, że zrobimy ciekawe zdjęcie, które w późniejszym czasie umieścimy w sieci i dzięki temu będziemy mogli śmiało nazwać się twórcą. Dlatego też warto się nad […]