Zmiana gustów muzycznych wraz z wiekiem

Nie ulega wątpliwości, iż wraz z wiekiem preferencje muzyczne ulegają znaczniej zmianie. Wystarczyłoby przeprowadzić ankietę wśród młodzieży dotyczącą tego jakiej muzyki słuchają, jakie gusta muzyczne mają ich rodzice i dziadkowie. Można by wtedy zauważyć, że te gusta są odmienne, czasami nawet przyjmują pewne skrajności. Dziadkowie z pewnością wychowani w innej kulturze, słuchali jeszcze muzyki ludowej, disco polo czy pochodzącej z ich regionów. Rodzice często zadeklarowaliby, że słuchają muzyki pochodzącej od wykonawców, o których mówi się, iż są z pokolenia starszych lat. Rodzice wracają wspomnieniami, a także posiadają sentyment do muzyki młodzieńczych lat i nie można się temu dziwić, gdyż z pewnością był to okres piękny i pełen niezapomnianych przeżyć. Bardzo często można zauważyć także, iż rodzice nie wyrażają zbytniej tolerancji dla głośnej muzyki o charakterze techno czy hip hop. W ich czasach takie utwory muzyczne nie miały miejsca, dlatego też nie wyrażają zbytniej aprobaty i poparcia dla utworów z tej kategorii. Młodzież często słucha takiej muzyki, bo jest po prostu modna i na topie.

Także większość klubów obfituje właśnie w muzykę o takim stylu i takie miejsca są najczęściej odwiedzane przez młodych ludzi. Całe grupy przyjaciół uczęszczają wspólnie do klubów, gdzie można się doskonale pobawić przy odpowiadającym guście muzycznym. Osoby starsze posiadają w domach jeszcze kasety i płyty z muzyką pochodzącą z ich pokolenia, często oddają się wspomnieniom i sentymentom do tego rodzaju muzyki. Warto także zaznaczyć, że często w domach pojawia się muzyka, która jest atrakcyjna dla ludzi, niezależnie z jakiego pokolenia się wywodzą. Są to utwory powszechnie uznane za klasyki, dzięki którym można kształtować swój gust i kulturę muzyczną. Takie kawałki muzyczne należy znać, najczęściej wiąże się z nimi same pozytywne emocje. Mimo odmiennych gustów muzycznych, istnieją wykonawcy, do których zawsze chętnie się powraca, niezależnie od wieku. Młodym ludziom pokazują ją najczęściej rodzice.

Dodane przez autora do tego wpisu Tagi: , ,

Podobne posty

Bardzo modnym zabiegiem są wszelkiego rodzaju modyfikacje. Obecnie zmienić można praktycznie wszystko, dlatego też tak bardzo często zdarza się, że ludzie zmieniają utwory innych wedle własnego uznania, po czym umieszczają je w sieci. Bardzo często ich początki są naprawdę niezłe. Czasami jednak zdarza się też tak, że kopie znacznie lepiej brzmi niż oryginał. Dlatego też, […]